Policijski službenici Policijske uprave Banjaluka su tokom proteklog vikenda preduzimanjem mjera i radnji u cilju sprečavanja zloupotrebe opojnih droga prekršajno sankcionisali deset lica.
Zbog počinjenog prekršaja iz člana 4. Zakona o proizvodnji i prometu opojnih droga prekršajno su sankcionisana lica S.K. i V.G. oba iz Banjaluke. Kod lica S.K. pronađena je i oduzeta određena količina zelene biljne materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu „marihuanu“, a kod lica V.G. određena količina smeđe biljne materije koja svojim izgledom asocira na psihoaktivne gljive.
Lica D.V., K.S. i D.P. svi iz Banjaluke, B.Đ. i S.K. oba iz Gradiške, te A.B. iz Lukavca, A.A. iz Gradačca lišena su slobode zbog počinjenih prekršaja iz članova 17. Zakona o javnom redu i miru i člana 4. Zakona o proizvodnji i prometu opojnih droga. Lica D.V., K.S., B.Đ., A.B. i A.A. su na javnom mjestu konzumirala improvizovanu cigaretu tzv. „džoint“, a kod istih je pronađena i oduzeta određena količina zelene biljne materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu „marihuanu“. Lice D.P. je na javnom mjestu konzumiralo bijelu prašakstu materiju koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu „kokain“. Sva navedena lica su odbila da se podvrgnu ispitivanju na prisustvo opojnih droga u organizmu.
Zbog počinjenog prekršaja iz člana 220. Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u BiH lišeno je slobode lice L.G. iz Šamca. Navedeno lice je prilikom kontrole vozila kojim je upravljalo, odbilo da se podvrgne ispitivanju na prisustvo opojnih droga u organizmu.
O svemu navedenom je obaviješten dežurni sudija Osnovnog suda u Banjaluci – Odjeljenje za prekršaje.








