Око 900 припадника Министарства унутрашњих послова Републике Српске одазвало се позиву да учествује у акцији добровољног даривања крви коју Министарство организује поводом 4. априла, Дана полиције Републике Српске.
Њихов хумани чин подржали су и министар унутрашњих послова Жељко Будимир и директор полиције Синиша Кострешевић који су данас заједно са њима Заводу за транфузијску медицину Републике Српске и сами дали крв.
Министар Будимир изјавио је да се акцији добровољног даривања крви одазвао велики број припадника МУП-а, укључујући полицијске и државне службенике, припаднике Жандармерије, Специјалне антитерористичке јединице, као и кадете Полицијске академије и ученике Средње школе унутрашњих послова.
"Припадници МУП-а, од најмлађих до најискуснијих, активно учествују у хуманитарним активностима, пружајући подршку грађанима не само кроз редовне задатке, већ и кроз овакве акције", нагласио је министар Будимир.
Он је напоменуо да зна шта значи када око 1.000 људи да крв, јер су залихе стално потребне, те да масовни одзив давалаца има немјерљив значај за лијечење пацијената широм Републике Српске.
"Тиме желимо да покажемо одговорност и спремност на жртву и заштиту грађана у свкаом смислу", додао је министар Будимир.
Министар Будимир је поручио да Дан полиције није само празник припадника Министарства, већ дан свих грађана Републике Српске, којима је полиција у служби и чију безбједност свакодневно штитити.
Директор Завода за трансфузијску медицину Страхиња Јуришић захвалио се припадницима МУП-а на овој хуманој активности која им пуно значи, исткакавши да је у претходној години прикупљено више од 43.000 доза крви, од чега је обезбијеђено преко 90.000 компоненти, које су искориштене за потребе лијечења пацијената.
Галерија:

















