Министарство унутрашњих послова Републике Српске организовало је данас у Центру за обуку у Залужанима свечаност поводом Дана Средње школе унутрашњих послова, која је прије три године на инцијативу МУП-а поново основана Одлуком Владе Републике Српске. Тиме је настављена традиција средњошколског полицијског образовања, прекинута 2001. године.
Министар унутрашњих послова Републике Српске Жељко Будимир истакао је да је образовни систем Министарства унутрашњих послова Републике Српске премостио смјену генерација.
„Са сваком новом класом се потврђује да је исправна одлука, донесена у марту 2023. године, да се поново оснује средња школа унутрашњих послова чиме је, уз постојање Полицијскеа академије, спријечен проблем који би настао смјеном генерација“ рекао је он, подсјетивши да је од 1992. до 2001. године постојала средња школа унутрашњих послова у којој се школовало 1.139 ученикa.
Министар Будимир је изразио задовољство радом и функционисањем школе, радом управе и наставницима.
„То су ученици који након завршетка школе улазе у наш систем. Доста их наставља школовање на факултетима. Имамо их и на Војној академији, Факултету криминалистике, безбједносних наука, Правном и осталим факултетима. Очекујемо да то буде кичма будућег руководног кадра“ нагласио је он.
Директор Средње школе унутрашњих послова Александар Миладиновић рекао је да је ова школа стасала са МУП-ом и да је њен рад обновљен прије три године.
Ученици Средње школе су за ову прилику припремили богат културно умјетнички програм и тако демонстрирали бројне вјештине и таленте које посједују.
Данашњој свечаности присуствовао је и директор полиције Синиша Кострешевић, колеге из образовног система Републике Србије и Републике Српске, као и друге званице.








