Полицијски службеници Полицијске управе Зворник су Окружном јавном тужилаштву у Бијељини, поднијели Извјештај о почињеном кривичном дјелу „Злоупотреба службеног положаја или овлаштења“ из члана 315. став 1. Кривичног законика Републике Српске, против лица иницијала М.Ј. и Р.Г. оба са подручја општине Братунац.
Лица се сумњиче да су заједничким дјеловањем, искористила службени положај и овлаштења, те сачинила и овјерила пуномоћ и извршила упис у службене књиге без присуства и сагласности даваоца пуномоћи, чиме су омогућила њено коришћење као вјеродостојне исправе, на основу чега је извршена бесправна сјеча шуме на подручју општине Братунац, укупне масе 100,97 m3.








