Полицијска управа Требиње данас је парастосом и полагањем цвијећа на спомен обиљежје погинулим припадницима Центра јавне безбједности Требиње у одбрамбено-отаџбинском рату обиљежила Дан полиције Републике Српске. Парастос погинуле припадника ЦЈБ Требиње служио је владика Захумско-херцеговачки и приморски, господин Димитрије.
Цвијеће је положило руководство Полицијске управе Требиње, делегација Конзуларне канцеларије Републике Србије у Требињу, представници града Требиња са представницима Градске борачке организације и представници III Пјешадијског Републике Српска пука.
Такође, полицијски службеници су положили цвијеће на споменике погинулих колега широм источне Херцеговине.
У свом обраћању начелник Полицијске управе Требиње, Синиша Лакета је рекао: „искрено се надам да смо својим радом и активностима у овом периоду наставили да чувамо и баштинимо оно у шта су ови припадници полиције уградили своје животе.“
Градоначелник Града Требиња, Мико Ћурић медијима је изјавио: „Хвала свима који данас чувају нашу безбједност. Захвалност и породицама погинулих, ово данас је управо знак да их нисмо заборавили и да никада нећемо заборавити да су животи њихових најмилијих уткани у темеље Републике Српске“.








