Поводом Дана полиције, 4. априла, служен је парастос и положени су вијенци на Централно спомен-обиљежје страдалим припадницима Министарства унутрашњих послова у протеклом Одбрамбено-отаџбинском рату.
Пошту страдалима одали су предсједник Републике Српске Синиша Каран, предсједник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић, предсједник Владе Републике Српске Саво Минић, српски члан Предсједништва БиХ Жељка Цвијановић, министар унутрашњих послова Републике Српске Жељко Будимир, директор полиције Републике Српске Синиша Кострешевић, делегација Републике Србије и делегација Министарства унутрашњих послова Руске Федерације за град Москву.
Цвијеће су положили породице погинулих припадника Министарства унутрашњих послова, Трећи пјешадијски Република Српска пук и делегација Оружаних снага БиХ, Борачка организација Републике Српске, Републичка организација породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Републике Српске, Савез логораша Републике Српске и Град Бања Лука.
Овим чином још једном је исказано дубоко поштовање и захвалност онима који су своје животе дали за безбједност и слободу нашег народа.








