Поводом 4. априла – Дана полиције, Министарство унутрашњих послова Републике Српске уприличило је дружење са грађанима на Тргу Крајине у Бањалуци, у оквиру којег је улицама града одржан музички дефиле Полицијског оркестра, те показна вјежба припадника Жандармерије и тактичко-технички збор.
Министар унутрашњих послова Републике Српске Жељко Будимир рекао је да грађани у Српској захваљујући МУП-у могу бити сигурни да ће стање безбједности бити задоваљавајуће.
„Стање јавног реда и мира биће стабилно и МУП Српске урадиће све што буде требало да то тако и остане" рекао је министар Будимир.
Он је указао на важност опремања полиције у Републици Српској, истичући да се врши осавремењавање МУП-а Српске и полицијских службеника, од јединице за санитетску заштиту до Специјалне антитерористичке јединице и Жандармерије.
„Томе доприноси и међународна сарадња коју МУП Републике Српске има са међународним организацијама са којима дијелимо искуства када купујемо опрему за специјалне намјене, као и обичну опрему за полицајце“ појаснио је министар Будимир.
Он је најавио да ће у наредном периоду бити већа улагања у МУП Републике Српске у односу на досадашња, истичући да ће опремање бити континуирано и стално, а убрзо ће МУП Српске добити нова возила.
Министар Будимир је подсјетио да је формирана Жандармерија као основна организациона јединица унутар МУП-а Републике Српске, те да се ради на њеном додатном опремању прије свега возилима за редовне задатке које треба да обављају у оквиру својих надлежности.
Након показне вјежбе грађани су имали прилику да виде опрему и наоружање коју полицијски службеници користе у свом раду, као и службена возила, деспот и вихор.
Вјежби је присуствовао и директор Полиције Синиша Кострешевић, начелници полицијских управа, као и бројни грађани.








