Полицијски службеници Полицијске станице Дервента су јуче 16.04.2026. године, лишили слободе лице иницијала С.Р. из Дервенте због постојања основа сумње да је извршило кривично дјело „Давање мита“.
Наиме, лице иницијала С.Р. се сумњичи да је 16.04.2026. године, око 12,10 часова, на подручју града Дервенте, приликом заустављања и контроле путничког возила марке „BMW“ којим је управљало, полицијским службеницима понудило и оставило новац у службено возило како би одустали од вршења службене радње санкционисања евидентираног прекршаја из области Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ, након чега је лишено слободе, а предметне новчанице су уз потврду одузете.
Након документовања предмета против наведеног лица Републичком јавном тужилаштву Бања Лука биће достављен извјештај о извршеном кривичном дјелу.








