Министар унутрашњих послова Републике Српске Жељко Будимир је данас у амфитеатру Управе за полицијско образовање у Центру за обуку у Залужанима одржао предавања ученицима Средње школе унутрашњих послова и кадетима Полицијске академије поводом обиљежавања 11. годишњице од терористичког напада на Полицијску станицу Зворник, којом приликом је истакао да је код превенције тероризма најважније његово разумијевање и оперативни рад на терену.
Министар Будимир је упозорио да је БиХ земља високог ризика када је ријеч о опасности од тероризма, јер се у њу враћа више од 100 људи који су били у "Исламској држави".
"То нам говори да ћемо се сусрести са људима који имају борбено искуство и одређене тактичке вјештине који могу бити искориштени у будућности за нешто слично", рекао је министар Будимир.
Он је изразио наду да до тога неће доћи и да је сарадња са свим полицијским агенцијама у БиХ на високом нивоу.
Такође, указао је да тероризам у 21. вијеку носи нове изазове и нову организацију.
"Као што се мијења природа рата, уз кориштење друштвених мрежа и интернета, као специфичних средстава комуникације и размјене података, те вјештачке интелигенције, мијења се и природа тероризма и терористичких напада", рекао је министар Будимир.
Полицајац Републике Српске Драган Ђурић убијен је 27. априла 2015. године у терористичком нападу исламисте на полицијску станицу у Зворнику. У том терористичком нападу рањени су полицајци Жељко Гајић и Стево Миловановић.
Предавању је присуствовао и директор полиције Републике Српске Синиша Кострешевић.
Галерија:











