У Фочи је данас обиљежена 31. годишњица од оснивањa Деветог одреда Специјалне бригаде полиције Републике Српске.
На Спомен-обиљежју страдалим полицијским службеницима испред зграде Полицијске управе Фоча служен је парастос, а потом су положени вијенци и упаљене свијеће.
Министар унутрашњих послова Жељко Будимир истакао је да САЈ баштини насљеђе Специјалне бригаде полиције, да је бригада, заједно са Војском РС, чинила оружане снаге у Одбрамбено-отаџбинском рату и да се мора чувати сјећање на оне који су дали живот за Републику Српску.
Он је напоменуо да је фочански одред Специјалне бригаде полиције био један од најснажнијих.
"Имамо памћење да су се ти људи у рату изборили за Републику Српску и да је наш задатак је да се тих људи сјећамо, да помажемо породице настарадалих и ратних војних инвалида", поручио је министар Будимир.
Галерија:









