Полицијска управа Градишка је у циљу побољшања стања из области безбједности саобраћаја,током викенда реализовала акцију са акцентом на контролу возача који возилима управљају под дејством алкохола, опојних дрога или лијекова који се не смију употребљавати за вријеме вожње.
У оквиру акције, полицијски службеници Полицијске управе Градишка су контролисали укупно 1430 учесника у саобраћају, а 41 возач је санкционисан због присуства алкохола у организму и искључен из саобраћаја.
Од укупног броја санкционисаних возача, 21 возач је санкционисан због утврђене количине алкохола у организму до 0,80 g/kg, 13 возача због утврђене количине алкохола у организму од 0,81 до 1,50 g/kg, а седам возача је лишено слободе због утврђене количине алкохола у организму преко 1,50 g/kg.
Апелујемо на све грађане да се придржавају одредби Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ, те да возачи не управљају возилом у саобраћају под дејством алкохола и опојних дрога.








