Представници Полицијске управе Бијељина одржали су данас радни састанак са директорима актива основних и средњих школа са подручја града Бијељине, као и са представницима ученика завршних разреда средњих школа, поводом завршетка школске године и планираних матурских прослава.
На састанку су дефинисане јасне обавезе школа и ученика у погледу пријаве окупљања, дефилеа матураната и самих прослава завршетка наставе.
У близини школа биће појачано присуство полицијских службеника и плански ће се обезбједити све манифестације које се односе на матурске прославе.
Једна од приоритетних активности полицијских службеника биће контрола угоститељских објеката и точења алкохола очигледно пијаним лицима и малољетним лицима.
Полицијска управа Бијељина апелује на школе, родитеље и ученике да се одговорно понашају како не би дошло до нарушавања јавног реда и мира, те да у случају конзумирања алкохола не управљају моторним возилима.
Циљ ових активности је да матурске свечаности протекну у мирном и безбједном окружењу.








