Директор полиције Републике Српске Синиша Кострешевић састао се данас у Бањалуци са командантом EUFOR-a у БиХ, генерал-мајором Маурицијем Фрондом, којом приликом је уприличен и обилазак Центра за обуку Министарства унутрашњих послова Републике Српске.
Саговорници су током састанка потврдили добру сарадњу МУП-а Републике Српске и EUFOR-a у БиХ, уз обострану жељу да се та сарадња настави и у наредном периоду.
Командант Фронда је истакао да EUFOR, у оквиру свог мандата, остаје у потпуности посвећен пружању подршке кроз континуиран ангажман у очувању стабилног и безбједног окружења за све грађане.
Током обиласка Центра за обуку, команданту су представљена материјално-техничка средства, полигони и објекти Центра, као и тактичко-технички збор те показна вјежба коју су извели припадници Јединице жандармерије Коњице и службени пси.








