У просторијама Полицијске управе данас је одржан састанак са представницима aктива директора основних и средњих школа са подручја града Приједора на тему планираних предстојећих матурских прослава и завршетка школске године.
Субјекти су усагласили и дефинисали обавезе које је неопходно предузети како би завршетак школске године и матурске прославе протекли безбједно за све учеснике.
Уз обавезу пријављивања свих јавних скупова поводом матурских прослава и дефилеа, представници школе су упознати да је неопходно да се укаже ученицима и матурантима на одговорно понашање, са циљем да прославе и окупљања не би довели до нарушавња јавног реда и мира и угрожавања грађана и њихове имовине.
Полицијски службеници су подсјетили да ће, као и сваке године, бити појачано присуство полиције на терену, посебно у близини школских установа, те да ће се вршити појачана контрола учесника у саобраћају са акцентом на контролу младих возача и прекршаја управљања возилом под дејством алкохола. Кроз редовне активности, у сарадњи са инспекцијским органима, вршиће се појачана контрола угоститељских објеката са циљем уочавања и санкционисања прекршаја из области јавног реда и мира, са акцентом на прекршаје точења алкохола малољетним лицима.
Обавеза школа и полиције јесте да се предузму све превентивне и репресивне мјере како би матурске прославе протекле безбједно, а подсјећамо и родитеље на обавезу да савјетодавно утичу на младе у погледу одговорног понашања како би завршетак школске године протекао без нежељених посљедица.








