Свечаним чином полагања заклетве данас је промовисано 138 кадета који су успјешно завршили Полицијску академију и тиме ступили у редове полиције.
Министар унутрашњих послова Републике Српске Жељко Будимир je на свечаности у Центру за обуку честитао кадетима на успјешно завршеном школовању, те им пожелио да буду на понос својим родитељима и Српској, јер су они чувари отаџбине за коју су животе дали хероји у најтежим временима њеног стварања.
„У јулу ћемо уписати наредну класу и већ можемо да на основу раније постигнутих резултата кажемо да у полицијски систем улазе млади људи који су патриоте и стручњаци у областима у којима ће радити. Поручујем им свима да наставе школовање и да се усавршавају, јер је то потребно Српској“, рекао је министар Будимир, те је изразио задовољство резултатима рада МУП-а на школовању нових полицијских кадрова.
Начелник Управе за полицијско образовање Миле Шикман подсјетио је да су кадети, успјешно завршивши десетомјесечну обуку, оспособљени за самостално обављање полицијског посла.
„Након овога завршиће шестомјесечни приправнички стаж и приступити полагању стручног испита. То је услов да буду примљени у пуни радни однос као полицијски службеници“, рекао је начелник Шикман.
Валентина Шкорић, најбољи кадет 28. класе Полицијске академије, рекла је да ће свој посао обављати професионално, те се и даље школовати и усавршавати.
Награде за најуспјешније кадете су након заклетве добили и Страхиња Кокан и Озрен Грујичић.
Догађају су присуствовали директор Полиције Српске Синиша Кострешевић, руководиоци организационих јединица у МУП-у, као и бројна родбина и пријатељи кадета.
Галерија:





















