Полицијски службеници Полицијске управе Бањaлука су током протеклог викенда предузимањем мјера и радњи у циљу спречавања злоупотребе опојних дрога прекршјано санкционисали седам лица.
Због почињеног прекршаја из члана 4. Закона о производњи и промету опојних дрога прекршајно су санкционисана лица А.Ш. из Котор Вароши, те А.М. из Бањалуке и С.М. из Словеније. Код лица А.Ш. и А.М. пронађена је и одузета одређена количина зелене биљне материје која својим изгледом асоцира на опојну дрогу „марихуану“, а код лица С.М. одређена количина бијеле прашкасте материје која својим изгледом асоцира на опојну дрогу „кокаин“.
Лица С.Б. и Д.М. оба из Бањалуке лишена су слободе због почињеног прекршаја из члана 17. Закона о јавном реду и миру. Наведена лица су на јавном мјесту конзумирала импровизовану цигарету тзв. „џоинт“ са садржајем зелене биљне материје која својим изгледом асоцира на опојну дрогу „марихуану“ и одбила су да се подвргну испитивању на присуство опојних дрога у организму.
Због почињеног прекршаја из члана 220. Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ лишена су слободе лица М.М. из Бањалуке и Д.Н. из Котор Вароши. Наведена лица су приликом контроле возила којим су управљала, одбила да се подвргну испитивању на присуство опојних дрога у организму.
О свему наведеном су обавијештен дежурне судије надлежних судова.








