На подручју Полицијске управе Бањaлука током протеклог викенда је са циљем побољшања стања у области безбједности саобраћаја реализована акција са акцентом на контролу возача мотоцикла, лаких мотоцикала, мопеда, бицикала и лаких личних електричних возила.
Полицијски службеници су током акције укупно контролисали 450 учесника у саобраћају од чега je 168 возача мотоцикла, лаких мотоцикла и мопеда.
Од 69 контролисаних бициклиста због почињених прекршаја санкционисано их је 66. Taкође, контролисана су и због почињених прекршаја санкционисана 93 возача лаких личних електричних возила.
Евидентирано је 57 прекршаја неношења заштитне кациге, а 16 нечитке регистарске ознаке. Такође, санкционисано је осам возача због вожње без положене одговарајуће категорије, односно поткатегорије и шест возача који нису посједовали потврду о познавању саобраћајних прописа.
Током акције евидентиран је 81 остали прекршај.
Полицијска управа Бањалука апелује на све учеснике у саобраћају да поштују законске одредбе и одговорним понашањем заштите себе и друге учеснике у саобраћају, а посебно апелујемо на возаче мотоцикла да не управљају возилима без возачке дозволе, да поштују ограничење брзине и саобраћајну сигнализацију и увијек користе заштитну кацигу и другу опрему.








