Полицијски службеници Полицијске управе Бањaлука су током протеклог викенда предузимањем мјера и радњи у циљу спречавања злоупотребе опојних дрога прекршaјно санкционисали десет лица.
Због почињеног прекршаја из члана 4. Закона о производњи и промету опојних дрога прекршајно су санкционисана лица С.К. и В.Г. оба из Бањалуке. Код лица С.К. пронађена је и одузета одређена количина зелене биљне материје која својим изгледом асоцира на опојну дрогу „марихуану“, а код лица В.Г. одређена количина смеђе биљне материје која својим изгледом асоцира на психоактивне гљиве.
Лица Д.В., К.С. и Д.П. сви из Бањалуке, Б.Ђ. и С.К. оба из Градишке, те А.Б. из Лукавца, А.А. из Градачца лишена су слободе због почињених прекршаја из чланова 17. Закона о јавном реду и миру и члана 4. Закона о производњи и промету опојних дрога. Лица Д.В., К.С., Б.Ђ., А.Б. и А.А. су на јавном мјесту конзумирала импровизовану цигарету тзв. „џоинт“, а код истих је пронађена и одузета одређена количина зелене биљне материје која својим изгледом асоцира на опојну дрогу „марихуану“. Лице Д.П. је на јавном мјесту конзумирало бијелу прашаксту материју која својим изгледом асоцира на опојну дрогу „кокаин“. Сва наведена лица су одбила да се подвргну испитивању на присуство опојних дрога у организму.
Због почињеног прекршаја из члана 220. Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ лишено је слободе лице Л.Г. из Шамца. Наведено лице је приликом контроле возила којим је управљало, одбило да се подвргне испитивању на присуство опојних дрога у организму.
О свему наведеном је обавијештен дежурни судија Основног суда у Бањалуци – Одјељење за прекршаје.








