Полицијска управа Градишка је у циљу побољшања стања из области безбједности саобраћаја,током викенда спровела акцију појачане контроле учесника у саобраћају са акцентом на контролу возача који возилима управљају под дејством алкохола, опојних дрога или лијекова који се не смију употребљавати за вријеме вожње.
У оквиру акције, полицијски службеници ПУ Градишка су контролисали укупно 293 учесника у саобраћају, 17 учесника je санкционисанo због присуства алкохола у организму и искљученo из саобраћаја.
Од укупног броја санкционисаних учесника, код четири учесника утврђена је концентрација алкохола у организму преко 1,50 g/kg, а један возач је одбио да се подвргне алкотестирању, исти су лишени слободе
У временском периоду од 16. до 20. јуна 2026. године полицијски службеници ПУ Градишка реализовали су и акцију појачане контроле учесника у саобраћају са акцентом на брзину кретања моторних возила којом приликом је евидентирано 206 прекршаја прекорачења брзине.
Полицијска управа Градишка, наставиће са сличним активностима и у наредном периоду, а све с циљем подизања свијести о безбједности свих учесника у саобраћају. Апелујемо на све грађане да се придржавају одредби Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ, те да возачи не управљају возилом у саобраћају под дејством алкохола и опојних дрога.








