Mинистарство унутрашњих послова Републике Српске данас је у Добоју промовисало нови број часописа „Безбједност-полиција-грађани“ у којем су публиковани научни и стручни радови о најновијим достигнућима у области безбједности, криминалистике и права.
Начелник Управе за полицијскo образовање МУП-а Републике Српске Миле Шикман рекао је да овогодишњи први број часописа садржи текстове о упису у Полицијску академију и Школу унутрашњих послова, о заштити критичне инфраструктуре, облицима и начинима комуникације, те о методици полицијске обуке.
Он је подсјетио да је овај теоријско-стручни часопис у трећој категорији научних часописа у Републици Српској и да од 2005. излази у континуитету два пута годишње.
Начелник Шикман је рекао да је у припреми редизајн интернет странице на којој ће у електронској форми бити публикована сва објављена издања с циљем да часопис буде доступнији широј јавности, те подсјетио да се штампани примјерци достављају и библиотекама.
Инспектор у Сектору полиције Полицијске управе Добој Александар Ђекић је са групом аутора обрађивао тему о факторима ризика настанка саобраћајних незгода по рањиве категорије учесника у саобраћају – пјешаке и дјецу.
„Овај часопис је значајан у раду МУП-а, али и за ширу академску заједницу и праксу полицијских службеника“, рекао је он.








