Делегација Министарства унутрашњих послова Републике Српске предвођена министром унутрашњих послова Републике Српске Жељком Будимиром и директором полиције Синишом Кострешевићем
борави у службеној посјети Главној управи Министарства унутрашњих послова Руске Федерације за Град Москву.
Током данашње посјете, делегација МУП-а Српске састала се са начелником Главне управе МУП-а Руске Федерације за Град Москву Олегом Барановим и његовим сарадницима.
Том приликом министар Будимир и начелник Баранов потписали су Меморандум о сарадњи између МУП-а Српске и Главне управе МУП-а Руске Федерације за Град Москву.
Први Меморандум потписан је 2015. године, а новим Меморандумом су додатно конкретизовани облици сарадње у области стручног усавршавања, размјене искустава и реализације заједничких обука.
Међусобне посјете и сарадња ова два министарства дугогодишња су пракса, а односи између двије институције су на високом нивоу.
Галерија:









