Полицијски службеници Јединице за високотехнолошки крминалитет, Управе криминалистичке полиције Министарства унутрашњих послова Рпублике Српске, лишили су слободе лице инцијала С.Р. због сумње да је починило кривично дјело „Неовлаштено кориштење личних података“ из члана 157. Кривичног законика Републике Српске.
Лице се сумњичи да је путем друштвене мрежe креирало више лажних профила користећи личне податке, фотографије и бројеве телефона других лица, а потом ступало у контакт са другим корисницима доводећи их у заблуду, лажним представљањем, тражило новчане уплате.
На основу Наредбе Основног суда Бања Лука, а под надзором Окружног јавног тужилаштва Бања Лука, извршен је претрес просторија које користи осумњичено лице, којом приликом су пронађени и одузети мобилни телефони, СИМ картице и други докази који се доводе у везу са извршењем кривичног дјела.








