Полицијски службеници Полицијске управе Бањалука су 20. марта лишили слободе лица Ф.Ћ. из Бихаћа и М.П. из Бањалуке, због постојања основа сумње да су починила кривична дјела „Крађа“.
Наиме, мушкарац из Бањалуке пријавио је да је истог дана у периоду од 14,00 до 16,30 часова у Бањалуци непознато лице или више њих отуђило његово путничко возило марке „Audi“ у којем се налазио контакт кључ. Oперативним радом полицијски службеници су истог дана пронашли и од лица М.П. одузели предметно возило које су потом вратили власнику.
Истог дана жена из Бањалуке пријавила је да је непознато лице или више њих 19/20. март у периоду од 22,00 до 13,00 часова са паркинг простора у Бањалуци отуђило њено путничко возило марке „Citroen“ у којем се налазио контакт кључ. Oперативним радом полицијски службеници су истог дана пронашли и конторлисали наведено возило, којим је лице Ф.Ћ. управљало. Наведено лице је током конторле одбило да се подвргне испитивању на присуство oпојних дрога у организму, а испитивањем на присуство алкохола код наведеног лица утврђено је присуство од 2,30 g/kg алкохола у организму. Даљим провјерама утврђено је да лице Ф.Ћ. управља возилом прије стицања права на управљање. Сходно наведеном против лица Ф.Ћ. слиједи и подношење захтјева за покретање прекршајног поступка због почињених прекршаја из чланова 184. став 1., 174. став 2. и 220. Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ. Од лица Ф.Ћ. одузето је наведено путничко возило те враћено власнику.
Све мјере и радње предузете су под надзором дежурног тужиоца Окружног јавног тужилаштва Бањалука и дежурног судије Основног суда у Бањалуци – Одјељење за прекршаје.








