Полицијски службеници Полицијске управе Бањaлука су током викенда предузимањем мјера и радњи у циљу спречавања злоупотребе опојних дрога прекршајно санкционисали осам лица.
Због почињеног прекршаја из члана 4. Закона о производњи и промету опојних дрога прекршајно су санкционисана лица М.Б., М.Т., М.Г., М.Х. и малољетно лице сви из Бањалуке. Код наведених лица пронађена је и одузета одређена количина зелене биљне материје која својим изгледом асоцира на опојну дрогу „марихуану“.
Полицијски службеници су током викенда у Бањалуци контролисали путничка возила којима су управљала лица Д.У. и А.К. оба из Бањалуке. Оба возача су подвргнута испитивању на присуство опојних дрога којом приликом је код лица Д.У. утврђено присуство опојне дроге „тхц-5“, а код лица А.К. присуство опојне дроге „канабис“ у организму. Наведена лица су лишена слободе и уручени су им прекршајни налози због почињених прекршаја из члана 173. Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ.
Лице И.М. из Бањалуке лишено је слободе, због почињеног прекршаја из члана 220. Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ. Наведено лице је приликом контроле возила којим је управљало, одбило да се подвргне испитивању на присуство опојних дрога.
О свему наведеном обавијештен је дежурни судија Основног суда у Бањалуци – Одјељење за прекршаје.








