Полицијски службеници Полицијске станице Теслић су јуче 24.03.2026. године, лишили слободе лице иницијала Б.Ч. из Тешња, ФБиХ и лице иницијала Д.Р. из Добоја, због постојања основа сумње да су извршили кривична дјела „Давање мита“.
Наиме, лице иницијала Б.Ч. се сумњичи да је 24.03.2026. године око 12,00 часова, на подручју града Теслића, приликом заустављања и контроле путничког возила марке „Audi“ којим је управљало, полицијским службеницима понудило и убацило новац у службено возило како би одустали од вршења службене радње санкционисања евидентираних прекршаја из области Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ, након чега је лишено слободе, а предметна новчаница је уз потврду одузета.
Лице иницијала Д.Р. се сумњичи да је истог дана око 16,10 часова, на подручју града Теслића, приликом заустављања и контроле теретног возила марке „Iveco“ којим је управљало, полицијским службеницима понудило и оставило новац у потврду о регистрацији возила како би одустали од вршења службене радње санкционисања евидентираних прекршаја из области Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ, након чега је лишено слободе, а предметне новчанице су уз потврду одузете.
Након документовања предмета против наведених лица Републичком јавном тужилаштву Бања Лука биће достављени извјештаји о извршеним кривичним дјелима.








