Novost - Informisanje javnosti - Ministarstvo unutrašnjih poslova RS - MUP RS

Република Српска

Министарство унутрашњих послова

НОВОСТИ


У Броду званично пуштен у рад систем видео - надзора

Бања Лука, 26.03.2026
image

Министар унутрашњих послова Републике Српске Жељко Будимир и предсједник Владе Републике Српске Саво Минић данас су са начелником општине Брод Миланом Зечевићем званично пустили у рад систем видео-надзора на подручју ове општине. 

Министар Будимир је истакао значај пуштања у рад видео-надзора у Броду, јер ова погранична општина има велику фреквенцију возила и лица, те је на мети организованог криминала, али и других безбједносних криза. Он је рекао да се на овај начин повећања могућност праћења лица која су безбједносно интересантна, али и за већу контролу саобраћаја.

„Тренутно се боримо са смањењем броја саобраћајних незгода, те ће нам овај систем помоћи у томе, како бисмо повећали безбједност у саобраћају“ рекао је министар Будимир.

Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић рекао је да је ово резултат сарадње локалне заједнице и републичких институција јер је општина у овај систем уложила 50.000 КМ. 

Он је рекао да свако у Републици Српској треба да се осјећа сигурно, али и да полиција лакше и брже ради свој посао и на тај начин доприноси безбједности.

Novost - Informisanje javnosti - Ministarstvo unutrašnjih poslova RS - MUP RS

МУП Сервиси

Документи
Грађана
СМС сервиси
091 110 122​
На рад полицијског службеника
Рјешења и сагласности које издаје МУП РС
Потраге
Logo description
Logo description
Logo description
Logo description

Ступите у контакт са нама

Ту смо за вас!

Доступни смо 24/7.
Број за хитне случајеве је 122

Како до нас?

Најближа полицијска станица?

Viber ChatBot