Министар унутрашњих послова Републике Српске Жељко Будимир и предсједник Владе Републике Српске Саво Минић данас су са начелником општине Брод Миланом Зечевићем званично пустили у рад систем видео-надзора на подручју ове општине.
Министар Будимир је истакао значај пуштања у рад видео-надзора у Броду, јер ова погранична општина има велику фреквенцију возила и лица, те је на мети организованог криминала, али и других безбједносних криза. Он је рекао да се на овај начин повећања могућност праћења лица која су безбједносно интересантна, али и за већу контролу саобраћаја.
„Тренутно се боримо са смањењем броја саобраћајних незгода, те ће нам овај систем помоћи у томе, како бисмо повећали безбједност у саобраћају“ рекао је министар Будимир.
Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић рекао је да је ово резултат сарадње локалне заједнице и републичких институција јер је општина у овај систем уложила 50.000 КМ.
Он је рекао да свако у Републици Српској треба да се осјећа сигурно, али и да полиција лакше и брже ради свој посао и на тај начин доприноси безбједности.
Галерија:










