Припадници Полицијске управе Приједор су обиљежавајући Дан полиције Републике Српске положили цвијеће и прислужили свијеће на спомен обиљежје испред Полицијске управе у знак сјећања на све страдале полицијске службенике који су дали животе за стварање Републике Српске.
Парастосом у цркви Свете Тројице у Приједору одата је помен за 74 страдала припадника Центра јавне безбједности Приједор, шест припадника Седмог одреда Специјалне бригаде полиције и четири полицијска службеника који су изгубили живот приликом обављања редовних послова и задатака,
Начелник Полицијске управе Приједор Драган Милојица је у обраћању медијима рекао да Полицијска управа обиљежава 4. април Дан полиције и да је тим поводом у протеклом периоду организован низ активности. Истакао је акцију добровољног давања крви, дане отворених врата на најмлађе суграђане, као и пријеме за сараднике из локалних заједница, пензионере Полицијске управе, представнике удружења проистеклих из рата и представнике правосудних институција. „У знак сјећања на наша 74 погинула припадника некадашњег Центра јавне безбједности Приједор, шест припадника 7. Одреда Специјалне бригаде полиције и четири наша полицијска службеника која су изгубила живот приликом обављања редовних послова и задатака, данас смо присуствовали парастосу у цркви Свете Тројице и положили вијенац на централно спомен обиљежје Полицијске управе Приједор. То је начин да им одамо почаст и да се сјетимо како њих тако и њиховог великог доприноса за стварање Републике Српске“, рекао је Милојица и свим припадницима Полицијске управе Приједор и Министарства унутрашњих послова Републике Српске честитао Дан полиције.








