Полицијски службеници Полицијске управе Бањaлука су током викенда предузимањем мјера и радњи у циљу спречавања злоупотребе опојних дрога прекршајно санкционисали пет лица.
Полицијски службеници су 04. априла око 15,35 часова у Бањалуци лишили слободе лице И.Д. из Бањалуке због почињених прекршаја из члана 17. Закона о јавном реду и миру и члана 4. Закона о производњи и промету опојних дрога и лице Б.Б. из Бањалуке због почињеног прекршаја из члана 17. Закона о јавном реду и миру. Наиме, приликом обављања редовних послова и задатака полицијски службеници су уочили наведена лица која су на јавном мјесту конзумирала импровизовану цигарету тзв. „џоинт“. Од лица И.Д. одузета је одређена количина зелене биљне материје која својим изгледом асоцира на опојну дрогу „марихуану“.
Због почињеног прекршаја из члана 4. Закона о производњи и промету опојних дрога прекршајно су санкционисана и лица А.В. и А.Д. оба из Бањалуке. Код лица А.В. пронађена је и одузета одређена количина зелене биљне материје која својим изгледом асоцира на опојну дрогу „марихуану“, док су код лица А.Д. пронађене таблете за које лице није посједовало потребну медицинску документацију.
Лице Н.Т. из Бањалуке лишено је слободе, због почињеног прекршаја из члана 220. Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ. Наведено лице је приликом контроле возила којим је управљало, одбило да се подвргне испитивању на присуство опојних дрога.
О свему наведеном обавијештен је дежурни судија Основног суда у Бањалуци – Одјељење за прекршаје.








