Полицијски службеници Полицијске управе Бањaлука су током протеклог викенда предузимањем мјера и радњи у циљу спречавања злоупотребе опојних дрога лишили слободе шест лица.
Лице С.Х. из Зворника лишено је слободе због постојања основа сумње да је починило кривично дјело ''Неовлаштена производња и промет опојних дрога''. Код лица С.Х. је 25. априла у Бањалуци приликом контроле возила којим је управљало пронађена и одузета одређена количина бијеле прашкасте материје која својим изгледом асоцира на опојну дрогу „кокаин“. Након комплетирања и документовања предмета Окружном јавном тужилаштву Бањалука ће бити достављен извјештај о почињеном кривичном дјелу против наведеног лица.
Због почињеног прекршаја из члана 4. Закона о производњи и промету опојних дрога слободе су лишена лица С.Д. из Републике Србије, те А.Ћ. и О.Д. оба из Бањалуке. Код лица С.Д. и О.Д. пронађена је и одузета одређена количина зелене биљне материје која својим изгледом асоцира на опојну дрогу „марихуану“, а код лица А.Ћ. одређена количина бијеле прашкасте материје која својим изгледом асоцира на опојну дрогу „спид“. О наведеном је обавијештен дежурни судија Основног суда у Бањалуци – Одјељење за прекршаје.
Лица Т.Ђ. из Сарајева и С.Ђ. из Бањалуке лишена су слободе, због почињеног прекршаја из члана 220. Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ. Наведена лица су приликом контроле возила којим су управљала, одбила да се подвргну испитивању на присуство опојних дрога.








