Представници Министарства унутрашњих послова Републике Српске састали су се данас са руководиоцем Пројекта у оквиру програма „Horizontal Facility за Западни Балкан и Турску“, Марицом Бендер, са којом су разговарали о значају досадашње сарадње и реализацији заједничких обука полицијских службеника.
Током састанка истакнут је значај пројекта у области лишења слободе, кроз који је унапријеђен квалитет обука и рад полицијских службеника, у оквиру којег је акредитовано 15 водитеља обуке из Министарства унутрашњих послова Републике Српске, који обуке изводе унутар Министарства, као и у сарадњи са другим акредитованим водитељима међу полицијским службеницима у БиХ.
Министарство унутрашњих послова Републике Српске инсистира на професионалном и одговорном раду свих припадника, уз нулту толеранцију на било који облик злоупотребе овлашћења, кршења прописа или повреде људских права.
За изузетну сарадњу у области обука и допринос унапређењу рада Министарства, министар унутрашњих послова Републике Српске Жељко Будимир донио је одлуку о додјели Захвалнице Марици Бендер, која јој је данас уручена након састанка.
Галерија:










