Novost - Informisanje javnosti - Ministarstvo unutrašnjih poslova RS - MUP RS

Република Српска

Министарство унутрашњих послова

НОВОСТИ


За два дана из саобраћаја због алкохолисаности искључено 158 возача

Бања Лука, 11.05.2026
image

На подручју града Бањалука током протеклог викенда са циљем одржавања и побољшања стања у области безбједности саобраћаја реализована је акција појачане контроле учесника у саобраћају са акцентом на контролу возача који управљају возилом под дејством алкохола опојних дрога или психоактивних лијекова. 

Током појачане контроле полицијски службеници су контролисали и извршили алкотестирање 3.496 учесника у саобраћају. Због недозвољене количине алкохола у организму санкционисано је 158 возача, колико их је и искључено из саобраћаја. Од укупног броја санкционисаних возача 96 возача је санкционисано због утврђене количине алкохола у организму од 0,31 до 0,80 г/кг, а 45 возача због утврђене количине алкохола у организму од 0,81 до 1,50 г/кг. У службеним просторијама до истрежњења задржано је 15 возача, који су лишени слободе због утврђене количине алкохола у организму преко 1,5 g/kg, од чега је код три возача утврђена количина алкохoла преко 2,00 g/kg. Због утврђеног присуства алкохола у организму санкционисан је један „млади возач“, односно возачи млађи од 21 године старости или са мање од три године возачког искуства. Евидентирано је и 15 осталих прекршаја.   

Такође, полицијски службеници су 09. маја лишили слободе два возача, јер су управљајући возилима под дејством алкохола учествовали у саобраћајним незгодама. Лице М.А. из Челинца лишено је слободе око 04,40 часова у Бањалуци, јер је управљајући путничким возилом са присуством од 1,58 g/kg aлкохола у организму учествовало у саобраћајној незгоди. Око 18,00 часова у Бањалуци је лишено слободе лице В.Г. из Лакташа, јер је управљајући путничким возилом са присуством од 2,44 g/kg aлкохола у организму учествовало у саобраћајној незгоди. На лицу мјеста саобраћајних незгода извршени су увиђаји, а након документовања предмета против наведених возача ће бити покренути прекршајни поступци.

Због почињеног прекршаја из члана 220. Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ лишено је слободе пет лица. Лица А.А. из Словеније, Б.К. из Лакташа, те Л.М., Д.М. и С.Ј. сви из Бањалуке су приликом контроле возила којима су управљала одбила да се подвргну испитивању на присуство опојних дрога у организму.

Полицијска управа Бањалука апелује на возаче да поштују саобраћајна правила и прописе, те да не управљају возилом под дејством алкохола и опојних дрога или психоактивних лијекова, јер је вожња под њиховим утицајем опасна, те да одговорним понашањем заштите себе и друге учеснике у саобраћају.

Novost - Informisanje javnosti - Ministarstvo unutrašnjih poslova RS - MUP RS

МУП Сервиси

Документи
Грађана
СМС сервиси
091 110 122​
На рад полицијског службеника
Рјешења и сагласности које издаје МУП РС
Потраге
Logo description
Logo description
Logo description
Logo description

Ступите у контакт са нама

Ту смо за вас!

Доступни смо 24/7.
Број за хитне случајеве је 122

Како до нас?

Најближа полицијска станица?

Viber ChatBot