Полицијски службеници Полицијске управе Бањaлука су током протеклог викенда предузимањем мјера и радњи у циљу спречавања злоупотребе опојних дрога прекршјано санкционисали осам лица.
Због почињеног прекршаја из члана 4. Закона о производњи и промету опојних дрога прекршајно су санкционисана лица М.Р. из Котор Вароши, те Д.М. и Н.Н. оба из Бањалуке. Код наведених лица пронађена је и одузета одређена количина бијеле прашкасте материје која својим изгледом асоцира на опојну дрогу „кокаин“.
Лица Т.К. и М.Г. оба из Словеније лишена су слободе због почињеног прекршаја из члана 17. Закона о јавном реду и миру. Наведена лица су на јавном мјесту конзумирала бијелу прашкасту материју која својим изгледом асоцира на опојну дрогу „амфетамин“, а одбила су да се подвргну испитивању на присуство опојних дрога у организму.
Због почињеног прекршаја из члана 220. Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ лишена су слободе лица Е.С. из Аустрије, В.М. из Бањалуке и А.Р. из Лакташа. Наведена лица су приликом контроле возила којим су управљала, одбила да се подвргну испитивању на присуство опојних дрога у организму.
О свему наведеном је обавијештен дежурни судија Основног суда у Бањалуци – Одјељење за прекршаје.








