Полицијски службеници Полицијске станице Бијељина лишили су јуче слободе лице иницијала Р.К. са подручја града Бијељина, због постојања основа сумње да је починило кривично дјело „Давање мита“.
Лице се сумњичи да је истог дана око 19,20 часова, на подручју града Бијељине, приликом контроле путничког моторног возила марке „Opel“, којим је управљало у видно алкохолисаном стању, полицијским службеницима понудило новац како би одустали од вршења службене радње санкционисања евидентираног прекршаја из области Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ. Извршеним испитивањем на присуство алкохола у организму код лица Р.К. утврђено је присуство алкохола од 2,66 g/kg.
Након документовања предмета, против лица Р.К. Републичком јавном тужилаштву Бањалука биће достављен извјештај о почињеном кривичном дјелу.








