Полицијски службеници Полицијске управе Бањалука су предузимањем оперативних мјера и радњи идентификовали и јуче лишили слободе лице Б.Ш. из Бањалуке, због постојања основа сумње да је заједно са малољетним лицем из Бањалуке починило кривично дјело „Разбојништво“.
Мушкарац из Бањалуке је истог дана пријавио да је 20. маја око 23,30 часова у Бањалуци од стране непознатих лица насилно уз употребу физичке снаге отуђена његова торбица у којој се налазио новац.
Рад по наведеном предмету је у току, а све мјере и радње предузимају се под надзором дежурног тужиоца и тужиоца за малољетнике Окружног јавног тужилаштва Бањалука.
Према малољетном лицу предузимају се мјере у складу са одредбама Закона о заштити и поступању са дјецом и малољетницима у кривичном поступку.








