У оквиру кампање „Оружје не штити, оружје убија“ коју реализује Министарство унутрашњих послова Републике Српске, полицијски службеници Полицијске управе Бањалука одржали су данас едукативно предавање ученицима Јавне установе Основна школа „Петар Петровић Његош“ у Бањалуци.
Ученици шестих и седмих разреда су током предавања упознати са опасностима и посљедицама које носи нестручна употреба и нелегално посједовање ватреног оружја, а посебно им је указано да оружје и минско – експлозивна средства нису предмети за игру.
Едукативна предавања о опасностима оружја развијају осјећај одговорности и сигурности, те су ученици током предавања добили савјете како да поступе уколико пронађу одбачена минско-експлозивна средства и на тај начин заштите себе и друге.








