Полицијски службеници Полицијске управе Градишка су данас, 28.05.2026. године у оквиру превентивне кампање „Оружје не штити, оружје убија“, одржали едукативно предавање ученицима шестог и осмог разреда Основне школе „Данило Борковић“ у Градишци.
Ученици су током предавања упознати са опасностима и посљедицама које са собом носи нестручна и незаконита употреба ватреног оружја или минско-експлозивних средстава, као и начинима поступања у случају проналаска истих.
Полицијска управа Градишка подсјећа грађане да се према оружју треба односити одговорно, те да легално оружје треба држати на безбједном мјесту, што даље од дјеце, а у случају проналаска минско-експлозивног средства или другог наоружања одмах обавијестити најближу полицијску станицу позивом на „122“.








