Дан одбране града Приједора обиљежен је данас свечаним дефилеом, парастосом и пригодним програмом, поводом 84 године од ослобођења града у Другом свјетском рату и 34 године од одбране Приједора у протеклом Одбрамбено-отаџбинском рату.
Програм обиљежавања почео је полагањем вијенаца испред Спомен-плоче код Полицијске управе Приједор.
Обиљежавању присуствује и министар унутрашњих послова Републике Српске Жељко Будимир и руководство Полицијске управе Приједор.
"Ово је један од датума који морамо памтити због тога што се у БиХ у сваком тренутку дешава ревизија историје. Рат на овом подручју је почео на начин тако што је нападнут центар и скоро заузет центар града од такозване армије Босне и Херцеговине и тек након тога су кренула борбена дејства на простору града Приједора. Ово је важно због тога што се стално фалсификује историја, међутим то је немогуће урадити. Немогуће је урадити због тога што ћемо ми наставити да се сјећамо породица погинулих", поручио је министар Будимир.
Обиљежавање Дана одбране Града Приједора је прилика да се још једном ода поштовање и трајна захвалност свим борцима који су учествовали у одбрани града, као и да се сачува сјећање на њихову жртву и допринос у најтежим тренуцима за Приједор и његове грађане.
Галерија:









