Полицијски службеници Управе за организовани и тешки криминалитет Министарства унутрашњих послова Републике Српске данас су у надлежност Републичког јавног тужилаштва – Посебно одјељење за сузбијање корупције, организованог и најтежих облика привредног криминалитета предали три лица лишена слободе у оквиру оперативне акције „Кандидат“.
Лица иницијала М.Р., З.Т. и З.И. из Добоја се сумњиче да су изршила кривична дјела „Примање мита“, „Злоупотреба службеног положаја или овлаштења“ и „Трговина утицајем“.
На основу наредбе Окружног суда у Добоју извршени су претреси стамбених и пословних просторија која наведена лица користе приликом чега су пронађени и одузети рачунари, мобилни телефони, документација, новац у износу од око 26.310 КМ и 17.130 еура, као и други предмети који могу да послуже као доказ у кривичном поступку.
Оперативну акцију су реализовали полицијски службеници Управе за организовани и тешки криминалитет Министарства унутрашњих послова Републике Српске у сарадњи са Полицијском управом Добој, а све активности у овој вишемјесечној истрази се односe на спречавање злоупотреба у вези полагања возачких испита.








