Полицијски службеници Полицијске управе Бањалука под надзором дежурног тужиоца Окружног јавног тужилаштва Бањалука предузимају мјере и радње у циљу расвјетљавања кривичних дјела „Изазивање опште опасности“ и „Недозвољена производња и промет оружја или експлозивних материја“ и откривања извршиоца.
Наиме, јутрос око 06,00 часова Полицијској управи Бањалука радник „Чистоће“ А.Д. Бањалука пријавио је да је у Бањалуци непосредно прије пријаве након пражњења контејнера дошло до активирања непознате минско – експлозивне направе у камиону за одвоз комуналног отпада.
На лице мјеста изашли су полицијски службеници и служебници Републичке управе цивилне заштите Републике Српске, а извршеним увиђајем утврђено је да је у унутрашњости камиона за одвоз отпада дошло до активирања минско – експлозивног средства РБР М80 „зоља“, а које је било одбачено у контејнер за одлагање кућног отпада. Усљед експлозије дошло је до оштећења унутрашњости транспортног дијела камиона.
Полицијска управа Бањалука апелује на грађане да се понашају одговорно, те да оружје или минско – експлозивна средства не остављају на јавним мјестима, већ да позову надлежну полицијску станицу или Републичку управу цивилне заштите Републике Српске, како би се исти безбједно уклонили.








