Полицијски службеници Полицијске управе Бањaлука су током протеклог викенда предузимањем мјера и радњи у циљу спречавања злоупотребе опојних дрога лишили слободе четири лица.
Због почињеног прекршаја из члана 4. Закона о производњи и промету опојних дрога слободе су лишена лица С.Ј. из Бањалуке и С.К. из Прњавора. Код наведених лица пронађена је и одузета одређена количина зелене биљне материје која својим изгледом асоцира на опојну дрогу „марихуану“. О наведеном је обавијештен дежурни судија Основног суда у Бањалуци – Одјељење за прекршаје.
Лицe С.М из Бањалуке лишено је слободе, због почињеног прекршаја из члана 220. Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ. Наведено лицe је приликом контроле возила којим је управљало, одбило да се подвргнe испитивању на присуство опојних дрога.
Такође, због почињених прекршаја из члана 42. и 184. Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у Босни и Херцеговини, лишено је слободе лице М.Б. из Бањалуке. Наведено лице је приликом контроле саобраћаја подрвгнуто тестирању на присуство опојних дрога у организму, којом приликом је утврђено присуство опојне дроге „кокаин“. О наведеном обавијештен дежурни судија Основног суда у Бањалуци – Одјељење за прекршаје.








